Loading
 
 
 
 
   
 

 

 
   

   

Sporting Clays Tournament

 

 

 

2018 Winners

Flight A

1st - Stu DeVore & Matthew DeVore (Dr. Ramsey Shouman Team)

2nd - Joe St. Clair & Greg Kreutzer (Kreutzer Team)

Flight B

1st - Kellie Asher & Terry Wilson (Kreutzer Team) 

2nd - Randy Coil & David Coil (Coil Construction Team)

 

Team results

Station Partner A Partner B Company Score
8:00 AM        
1A Cori Martin JV Scofield Coil 73
1A Randy Coil David Coil Coil 62
1B Ross Bridges Don Prose Coil 77
1B Zach Mihalivich Sam Wright Coil 67
2A No Shooters No Shooters Advanced Radiology  
2A No Shooters No Shooters Advanced Radiology  
2B Jerry Sinqufield David Keller Sinquefield Reserve 63
2B Joe Faron Greg Faron Sinquefield Reserve 70
3A Hal James Andy Bonderer Missouri Credit Union 56
3A Ross Smith Jim Shopers Missouri Credit Union 55
3B Brian Griffith John Akridge Brian Griffith 56
3B Ed Hander Chris Bouchard Brian Griffith 59
4A Stu Devore Matthew Devore Ramsey Shouman 84
4A Stu Devore Matthew Devore Ramsey Shouman 92
4B Brian Burks Matt Oesch Emery Sapp 72
4B Brad Lindsey Tarryn Perry Emery Sapp 82
5A Jared Reynolds Jon McRoberts Wilkerson & Reynolds 67
5A Dan Keller Tim ??? Wilkerson & Reynolds 50
5B Randy Oliver Bruce Carey Joe Machens Toyota 65
5B David Rose Craig Washburn Joe Machens Toyota 54
6A Kyle Miller Andy Greene Crockett Engineering 50
6A Danny Barger Ian Cauble Crockett Engineering 41
6B Ray Schactner Mike Chappell Sierra Bullets 38
6B Justin Newell Grant Pritchard Nauser 71
7A JR Lawless Jeff Steevens JR Lawless 65
7A Dan Ruether Geroge Hubbell JR Lawless 71
7B Mike Leipard Marc Smith Quality Drywall 68
7B Marc Smith Mike Leipard Quality Drywall 76
8A Ron Utterback Sara Potterfield Potterfield & Utterback 85
8A Randal Trecha Samath Ellis Columbia Orthopaedic 40
8B        
8B        
9A Joe St. Clair Greg Kreutzer Kreutzer 86
9A Kellie Asher Terry Wilson Kreutzer 62
9B Stan Frink Julie Frink MidwayUSA 84
9B Greg Trecha Tiffany Ellis Columbia Orthopaedic 69
10A Brian Buschjost Davin Bondurant Kaiser Electric 51
10A Colby Nablet Corey Powell Kaiser Electric 47
10B Zach Smith Don Smith Jim Smith 59
10B Jim Smith Don Smith Jim Smith 60
11A Tyler Threatt James Bunch MidwayUSA 82
11A        
11B        
11B        
10:30 AM        
1A Dave Heimans Andy Noordsy Precision Electical 53
1A Cory Weyes Nathan Walls Precision Electical 79
1B Shawn Noordsy Adam Stuffer Quality Cut Lawn Care 64
1B Taylor Veach Michael Tungesvik Quality Cut Lawn Care 71
2A Mark Timberlake Matt Kriete Timberlake Engineering 59
2A Cory Zachevyl Niki Kriete Timberlake Engineering 19
2B Henry Stansfield Julie Stansfield Julie Stansfield 35
2B Jon Bequette John Stansfield Julie Stansfield 39
3A Erdel Dial Central Bank 64
3A Powell Radal Central Bank 69
3B No Shooters No Shooters Star Heating  
3B No Shooters No Shooters Star Heating  
4A Meg Connell Josh Briscoe United Rentals 64
4A Meg Connell Josh Briscoe United Rentals 63
4B Michael Reinkemeyer RJ Stogsdill United Rentals 55
4B Mike Wieberg Brett Roling United Rentals 46
5A Al Hopkins Mike Harper Wilkerson & Reynolds 59
5A Carroll Wilkerson Jim Schauwecker Wilkerson & Reynolds 55
5B Brian Connell Scott Smith Connell Architecture 76
5B Drew Wulff Dalton Balleneger Connell Architecture 70
6A Jared Griffen Eddie Bolden MidwayUSA 75
6A Jake Amen Kyle Dworski MidwayUSA 87
6B Jordan Allen Tiffany Cook MidwayUSA 64
6B Dennis Holdmeier Dan Vo MidwayUSA 68
7A Adam Augustine Jason Gatz MidwayUSA 71
7A Matt Quintero Jarrod Schwartz MidwayUSA 83
7B Tim Holtsman James Bland MidwayUSA 72
7B Lacie Wright Andy Ogden MidwayUSA 64
8A Josh Costello Curtis Smith MidwayUSA 80
8A Tanner Timmons Deena Timmons MidwayUSA 75
8B Kevin Koenig John Sullivan MidwayUSA 78
8B David Smith Adam Kunkel MidwayUSA 78
9A Joe St. Clair Peter Eiberger MidwayUSA 85
9A        
9B Gene Sandner Terry Cassil Mid City Lumber 68
9B Steve Weise Zach Sandner Mid City Lumber 78
10A Shags Brad Touchette Zimmer Radio Group 51
10A Trevor Morgan Adam Prosser Zimmer Radio Group 55
10B No Shooters No Shooters Zimmer Radio Group  
10B No Shooters No Shooters Zimmer Radio Group  
11A        
11A        
11B        
11B        
1:00 PM        
1A John Stansfield Henry Stansfield Salute to Veterans 29
1A Landon Miller Steve Weise Salute to Veterans 73
1B Preston Banks Carson Banks Garry Banks 83
1B Stan Gerling Carter Gerling Garry Banks 47
2A Bill Mehmert Matt Mehmert William Mehmert 35
2A Jason Leonberger Nick Favier William Mehmert 60
2B Donavan Sturgess Bob Hutton Lorenz Electric 37
2B Dustin Fenical David Lorenz Lorenz Electric 60
3A Chris Brooke Derek Moeller Brooke Drywall 70
3A Mike Brooke Brice Moeller Brooke Drywall 63
3B Tom Brooke Kurt Brooke Brooke Drywall 77
3B Mike Glidewell Harold Mabrey Brooke Drywall 76
4A        
4A        
4B Chris Keys Sara Keys Columbia Bobcat 51
4B Kirk Pellham Shelby Middleton Columbia Bobcat 58
5A        
5A        
5B No Shooters No Shooters Henderson Implement  
5B No Shooters No Shooters Henderson Implement  
6A Ron Whittaker Darren Whittaker Whitaker/Whitaker/Duffner/Creason 81
6A Jack Creason Russell Runge Whitaker/Whitaker/Duffner/Creason 64
6B Ralph  Lee Russ Fletcher Fletcher's Truck Caps 69
6B John Wallace Garrett Trentham Fletcher's Truck Caps 73
7A Logan Grey Nick Thurwanger Landmark Bank 54
7A Andrew Musgrave Doug Moore Landmark Bank 43
7B Rob Hyder Brian McMullin United Sportsmen's Club 81
7B Chuck Campbell Bill Motley United Sportsmen's Club 80
8A Brian Burnett Steve McMullin Sierra Bullets 76
8A Rich Duffner Patrick Mittenburg Sierra Bullets 51
8B        
8B        
9A Michael Ortbals Nathan Ortbals Ortbals/Ortbals 79
9A John Nelson Tim Reed Ortbals/Ortbals 50
9B John Pratt John Pratt Pratt/Pratt/Nelson/Reed 51
9B        
10A Emily Porter Terri Fike MO Dept of Conservation 61
10A Justin McGuire Brian Flowers MO Dept of Conservation 72
10B        
10B        
11A        
11A        
11B        
11B        
3:30 PM        
1A   ; Specialized Mechanical 58
1A     Specialized Mechanical  
1B Mark Walker Mike Lloyd Matt Reams 85
1B Chris Hatfield Cliff DeGraff Matt Reams 41
2A        
2A        
2B Steve S. A. Whitt Tiger Pediatrics 56
2B Pat McCatchan Logan McCatchan Tiger Pediatrics 35
3A Ryan Lidolph Kevin Lidolph Landmark Bank 53
3A Mark Lidolph Les Dotson Landmark Bank 64
3B No Shooters No Shooters Hulett Heating & Air  
3B No Shooters No Shooters Hulett Heating & Air  
4A        
4A        
4B Andrew Hall Trevor Rouland Negwer 65
4B Nathan Reid John Brandes Negwer 65
5A        
5A        
5B Cody Davis Robbie Wilkinson MidwayUSA 71
5B        
6A No Shooters No Shooters Zimmer Radio  
6A No Shooters No Shooters Zimmer Radio  
6B Dustin Westlake Jimmie Westlake Zimmer Radio 31
6B Brandon Westlake Andrew ??? Zimmer Radio 51
7A Larry Wagner Tom Powell Powell/Hudson/Simmons/Smith 82
7A Steve Smith Matt Simmons Powell/Hudson/Simmons/Smith 87
7B Jason Powell Jermany Hudson Wagner/Powell 85
7B        
8A Keller Calley Kyle Ginter NH Scheppers 57
8A Mike Ginter Dan Reuther NH Scheppers 63